All Products
-
Vinyl Sticker Roll
-
Vinyl Floor Sticker Roll
-
Magnetic Sheet Rolls
-
Self Adhesive Vinyl Sticker
-
Reflective Vinyl Sticker
-
Multi Color Vinyl Stickers
-
One Way Vision Sticker
-
Cold Lamination Film
-
Inkjet Printable Canvas
-
PVC Flex Banner
-
Sublimation Printing Fabric
-
Heat Transfer Vinyl
-
Sublimation Paper
-
Roll Up Banner
Keywords [ 60 micron self adhesive vinyl sticker ] match 9 Products.
Full color 60 micron Self Adhesive Vinyl Sticker outdoor UV resistant
| Product: | 100micron 120g Clear Glue Printed Adhesive Vinyl Rolls |
|---|---|
| PVC Thickness: | 80/100mic |
| Release Paper: | 100/120/140gsm PE Coated Paper |
2020 high guality White Printable Sticker PVC Self Adhesive Vinyl sticker 100 micron for solvent/eco-solvent printing
| Product: | 2020 High Guality White Printable Sticker PVC Self Adhesive Vinyl Sticker 100 Micron For Solvent/eco-solvent Printing |
|---|---|
| Liner: | 140gsm |
| Size: | 36"/42"/50"/54"/60"/71.6''/79.5''*50m(or Customized) |
80 / 100 Micron PVC Sticker Paper Rolls Self Adhesive Vinyl For Advertising
| Product: | Glossy/matte Surface 80 Micron /100 Micron PVC Sticker Paper Rolls Self Adhesive Vinyl For Advertising |
|---|---|
| PVC Film: | Monomeric PVC |
| Thickness: | 80mic/100mic |
White Printable Sticker PVC Self Adhesive Vinyl sticker (100 micron 140 GSM) for solvent/eco-solvent printing
| Film Thickness: | 100mic |
|---|---|
| Liner: | 140gsm |
| Size: | 36"/42"/50"/54"/60"*50m(or Customized) |
Outdoor White Printable Sticker 140g PVC Self Adhesive Vinyl Roll For Digital Printing
| Film Thickness: | 100mic (0.1mm) |
|---|---|
| Liner: | 140gsm |
| Size: | 36"/42"/50"/54"/60"/71.6''/79.5''*50m(0.914/1.07/1.27/1.37/1.52/1.82/2.02x50m)) |
Eco Solvent Glossy / Matte Digital PVC Self Adhesive Vinyl 140g Printing Sticker Roll
| Film Thickness: | 100mic |
|---|---|
| Liner: | 140gsm |
| Size: | 36"/42"/50"/54"/60"/71.6''/79.5''*50m(or Customized) |
Printable Permanent Glue Glossy / Matte Car Wrap Vinyl Sticker Roll Self Adhesive 100mic 140gsm
| Film Thickness: | 100mic |
|---|---|
| Liner: | 140gsm |
| Size: | 36"/42"/50"/54"/60"/71.6''/79.5''*50m(0.914/1.07/1.27/1.37/1.52/1.82/2.02x50m) |
Printable Self Adhesive Vinyl Sticker Monomeric PVC Vinyl Adhesive Rolls
| PVC Type: | Monomeric |
|---|---|
| Thickness: | 80/100mic |
| Glue: | Permanent/removable |
1.22x50m Multi Color Vinyl Stickers
| Product: | PVC Vinyl Film Roll Colorful Vinyl Stickers Self Adhesive Cutting Vinyl For Plotter Machine |
|---|---|
| PVC Film: | 80mic |
| Release Paper: | 120gsm |
1

